Gázkészülékek – cirkó, vízmelegítő – beüzemelése, szerelése, javítása, valamint éves tervszerű karbantartása.

Új berendezés

Szigorodnak az energiahatékonysági követelmények a gázkazánok, gázkészülékek terén is.

A 2016. július 1-től csak olyan magas hatásfokú kazánok helyezhetőek üzembe, amely kitételnek jelenleg csak a kondenzációs kazánok felelnek meg.

Működésének lényege, hogy az égéstermék hőmérséklete akár 50 Celsius fok alá csökkenthető. A belőle eltávozó és forró füstgáz még tartalmaz jelentős mennyiségű hőenergiát. Ezt az energiát az égéstermékben lévő pára lecsaptatásával ki lehet nyerni és egy hőcserélőn keresztül a benne lévő hőt a fűtési rendszer hasznosítja a továbbiakban.

Előnyei:

  • Biztonságos

Zárt égésterű, az égéshez szükséges oxigént a külső térből nyeri, égéstermék egy hőálló ventilátor segítségével szintén a külső térbe távozik. Sérülésmentes gázkazán esetében a füstgáz visszaáramlása a lakásba kizárt.

  • Energiatakarékos működés

Hasznosítja a füstgázban lévő energiát, az az a vízgőz kondenzációs hőjét. Ennek tekintetében sokkal jobb hatásfokon tud üzemelni. Képes a teljesítményét a fűtési igénynek megfelelően szabályozni. ezért is fontos a megfelelő méretezés, és külső hőmérséklet érzékelő szenzor használata.

  • Környezetbarát

A kondenzációs gázkazánban található szerkezeti elemek az égés során keletkező füstgázt 45-50 C°-ra hűtik le, ami egyúttal le is csapódik. A kondenzátum a füstgázt is átmosva a kazán elvezető rendszerén keresztül – a csatornarendszerbe – távozik. Ennek köszönhetően a levegőbe kibocsátott, környezetre káros égéstermékek, mint a CO, NOx, lényegesen kisebb mennyiségben távozik a készülékből, mint a hagyományos gázkazánok esetében.

Hátrány:

  • Telepítés költségi magasabbak

Égési levegő biztosítása, füstgáz elvezetés kondenzátum álló kell legyen, kondenzvíz elvezetést is ki kell építeni.

A jól kiválasztott méretezett berendezés megtérülő beruházás, de javasoljuk a vásárlás előtt a tervezést, méretezést.

Segítünk választani.

Meglévő berendezések

Akár nyílt, akár zárt égésterű készülékekről beszélünk a megfelelő karbantartás nem csak a készüléket óvja, életet ment!

Sajnos minden évben szed áldozatot a szénmonoxid mérgezés, pedig elkerülhető lenne.

Sajnos nem csak fűtésszezon a veszélyes.

A gázkészülékek karbantartásának fontosságát a kánikulában is ki kell emelni.

  • A nyílt égésterű készülékek
  • Az extrém külső hőmérséklet hatására jelentős mértékben csökken a huzathatás, amely

jobb esetben a készülékek leállásához, rosszabb esetben szénmonoxid-visszaáramláshoz, és ennek következtében balesethez vezethet.

  • Amennyiben egy készülék nincs egy évben legalább egyszer kitakarítva, úgy a por,

szösz lerakódik a készülék egyes pontjain, és ez korom kialakulásához vezet.

A szennyeződés, por azokat a nyílásokat zárja el, ahol a levegőt a gáz be tudja szívni, és így oxigén hiányában tökéletlen lesz az égés, létrejön a korom, ami lerakódik a készülék hőcserélőjébe, elzárva ezzel a füstgáz útját a deflektor alatt. A füstgáz így visszajut a tűztérbe. Ez a folyamat akár egy perc alatt is tragédiához vezethet, mert olyan mennyiségű CO gázt képes termelni!

  • Zárt égésterű készülékek

A hosszútávú megbízható működés és a kiemelkedően jó hatásfok záloga, a rendszeresen karbantartott gázkészülék.

A biztonságos és gazdaságos üzemeltetéshez ezért célszerű a gázkazánt évente szakemberrel ellenőriztetni. (Az üzemelése során az alkatrészek kophatnak, koszolódnak.)

A tisztítás és a tüzeléstechnikai jellemzők, értékek műszeres vizsgálata után, ha arra szükség van, újra beállítjuk az optimális működést biztosító paramétereket.